DPS_tlo

Dom Pomocy Społecznej dla Osób w Podeszłym Wieku

Rodzaj placówki
Płeć przyjmowanych osób: kobieta        mężczyzna
Czas pobytu: długoterminowy        krótkoterminowy
Rodzaj przyjmowanych osób:
dzieci       
młodzież       
osoby starsze       
somatycznie chore       
niepełnosprawne intelektualnie
niepełnosprawne ruchowo
psychicznie chore
matka z dzieckiem
Specjalizacja w schorzeniach:Placówka nie wypełniła szczegółowych informacji :(
Inne uwagi dotyczące przyjmowanych osób:Celem Domu jest świadczenie na poziomie obowiązującego standardu usług zapewniających całodobową opiekę oraz zaspokajanie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych i wspomagających.
Warunki bytowe
Ilość miejsc:90
Ilość wolnych miejsc:0
Charakter budynków:Budynek trzykondygnacyjny (parter i 2 piętra) wyposażony w nowoczesną i funkcjonalną windę. Każdy pokój posiada wyjście na balkon.
Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych:Budynek w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Charakterystyka ułatwień:Winda osobowa, taras z podjazdem dla osób poruszających się na wózkach, łazienki i toalety dostosowane dla niepełnosprawnych. Dom posiada samochód Renault Trafic przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.
Pokoje: 1 os.        2 os.        3 os.        4 os.        5 os.
Pokoje o podwyższonym standardzie:Nie
Pokoje gościnne dla rodzin:Tak
Wyposażenie pokoi:
instalacja przywoławcza       
internet       
radio       
telefon
telewizor
własne meble
Wyżywienie:Całodzienne z uwzględnieniem diet zgodnie z zaleceniem lekarza. Posiłki wydawane są w dwugodzinnym przedziale czasowym. Mieszkańcy mają możliwość wyboru zestawu posiłku zgodnie ze swoimi upodobaniami oraz spożywania w ogólnodostępnej jadalni lub w swoim pokoju. Podstawowe artykuły żywnościowe oraz napoje są dostępne przez całą dobę.
Warunki sanitarne:
pokoje z łazienkami       
wspólna łazienka       
pokoje z umywalkami
pokoje z WC
Pomieszczenia wspólne:
biblioteka       
jadalnie       
osobny pokój dzienny       
pracownia terapii zajęciowej
sala rehabilitacyjna
gabinet zabiegowy
Teren wokół domu: las        ogród        park        taras        woda       
Lokalizacja:W mieście
Dodatkowe walory obiektu:Dom jest zlokalizowany wśród zieleni tuż przy Parku Solankowym miasta Inowrocławia, w którym usytuowane są liczne sanatoria. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób układu ruchu, reumatologii, a także ze względu na łagodny klimat - chorób układu krążenia. Jednak największą atrakcją jest tężnia solankowa, inowrocławska budowla, trzecia w kraju pod względem chronologii powstania, jest drugą co do wielkości. W całej Europie jest tylko 9 takich konstrukcji. Wokół tężni powstaje aerozol, który służy profilaktyce i wspomaga leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych, chorób tarczycy, schorzeń alergicznych skóry, obniża poziom ciśnienia tętniczego, itp.
Warunki opieki
Opieka lekarska:

Tak

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie świadczeń zdrowotnych.
Opieka pielęgniarska:

Tak

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie świadczeń zdrowotnych.
Opieka socjalna:

Tak

W ramach funkcjonowania działu terapeutyczno-opiekuńczego zadania z zakresu opieki socjalnej realizują wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy bezpośrednio zajmują się wspieraniem mieszkańców.
Rehabilitacja w placówce:

Tak

Rodzaje rehabilitacji:Fizykoterapia (zabiegi w sali rehabilitacji i pokojach mieszkańców), kinezyterapia (gimnastyka indywidualna, rehabilitacja przyłóżkowa, ćwiczenia grupowe - gimnastyka poranna), masaż leczniczy, wyjścia na basen.
Sprzęt rehabilitacyjny:- Bioptron- Aparat do fizykoterapii BTL 5810 SLM (laser, pole magnetyczne, ultradźwięki, elektroterapia)- Lampa Sollux- Rower rehabilitacyjny- Atlas do ćwiczeń- Fotel do masażu- UGUL- Tablice ćwiczeń manualnych, drabinki gimnastyczne, rotory- Urządzenia do kąpieli perełkowych i masażu stóp
Terapia zajęciowa:

Tak

- Arteterapia (malowanie, prace z: bibułą, papierem, sznurkiem, masą solną, makaronem, w drewnie, w słomie itp.)- Muzykoterapia (śpiewoterapia, wystepy zespołów muzycznych, relaksacja, zajęcia muzyczno-ruchowe)- Biblioterapia (prasa codzienna, grupowe słuchanie czytanej literatury, scenki rodzajowe itp.)- Terapia ruchem (gry sprawnościowe, rozgrywki sportowe, choreoterapia, spacery)- Psychoterapia (ćwiczenia poznawcze, trening: pamięci, orientacji, komunikacji, wrażliwości itp.)- Zabawoterapia (gry planszowe, spotkania towarzyskie w tym wieczorki taneczne)- Kulturoterapia (wyjścia do kina, teatru, wystawy, uczestnictwo w imprezach organizowanych poza terenem Domu, wycieczki i pielgrzymki)- Zajęcia kulinarne
Koszty pobytu
Rodzaj odpłatności: Pełna odpłatność        70% świadczeń

Ustalany na podstawie Ustawy o pomocy społecznej z dn. 12 marca 2004r. , art. 61.

Minimalny koszt miesięcznego pobytu:W roku 2020 miesięczny koszt pobytu wynosi 4195,76 zł
Opis różnych wariantów kosztów pobytu:Mieszkaniec ponosi koszty pobytu na poziomie 70% swojego świadczenia (dochodu), pozostałą część pokrywa rodzina zdolna do świadczeń pieniężnych na rzecz członka rodziny, następnie gmina, która wydała skierowanie do DPS.
Opłata za pobyt obejmuje:
leki       
pampersy       
lekarz       
rehabilitacja
leki doraźne
inne
Dodatkowe płatności, dopłaty:Zgodnie z obligatoryjnymi przepisami w zakresie opieki zdrowotnej, za leki 100% powyżej limitu.
Uwagi:Placówka nie wypełniła szczegółowych informacji :(
Pozostałe informacje
Kwalifikacje kierownictwa placówki:Placówka nie wypełniła szczegółowych informacji :(
Sposoby rejestracji:
wpis do rej wojewody       
pensjonat       
umowa NFZ       
NZOZ
ZOL
DPS

Ilość wolnych miejsc: 0


Adres:

ul. Wierzbińskiego 49

88-100 Inowrocław

woj: kujawsko-pomorskie, powiat: inowrocławski


Kontakt:

mail: dps.inowroclaw1@wp.pl

www:

tel. 052 357 48 24 (centrala)

fax: 052 357 48 24


Zadaj pytanie:

Klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest jednostka, do której kierowane jest zapytanie.

Administrator strony DPS.PL (firma ARISCO Sp. z o.o. biuro: al. Kościuszki 134, 90-451 Łódź, z siedzibą przy ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź ) w żaden sposób nie przetwarza danych osobowych przesyłanych za pomocą powyższego formularza, jak również nie przekazuje ani nie udostępnia tych danych osobom trzecim.

strzałka do góry