DPS_tlo

Dom Kombatanta im.Św.R.Kalinowskiego

BRAK ZDJĘCIA GŁÓWNEGO
 

Trzeba cieszyć się życiem, dopóki ono trwa. Aby podtrzymać radość i zadowolenie z życia, także w tym często trudnym okresie jego jesieni pracuje nasz dom. Wszyscy nasi pracownicy oraz mieszkańcy starają się stworzyć wspólnotę ludzi połączonych jednym celem, jakim jest dobro i zadowolenie człowieka starszego.

 

 

Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" położony jest w malowniczej okolicy, na skraju lasu, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Grunwaldzkiego.

 

 

 

Nasi podopieczni mieszkają w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych z łazienką i balkonem. Wykwalifikowany personel zapewnia całodobową opiekę mieszkańcom.

 

 

 

W naszym domu znajdują się gabinety lekarskie wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

 

 

 

Dobrze wyposażone gabinety fizykoterapii i sala gimnastyczna pozwalają na właściwą dbałość o sprawność fizyczną naszych seniorów.

 

 

 

Pomoc w załatwianiu spraw bytowych jak również urzędowych i osobistych zapewniają pracownicy socjalni i opiekunki.

 

 

 

Biblioteka zapewnia mieszkańcom codzienny dostęp do aktualnej prasy oraz do stale powiększanego księgozbioru o zróżnicowanej tematyce. Na terenie Domu działa kawiarnia oraz dobrze zaopatrzony sklepik.

 

 

 

Zespół kulturalno-oświatowy dba o zaspokojenie potrzeb kulturalnych mieszkańców organizując wieczorki, wycieczki, zabawy, imprezy artystyczne.

 

 

 

W naszym domu działa zespół śpiewaczy "Złota Jesień", mieszkańcy redagują czasopismo "Wiarus".

 

 

 

Znalezienie spokoju i zaspokojenie potrzeb duchowych możliwe jest w kaplicy.

Nasz dom posiada wolne miejsca stałego pobytu dla osób w podeszłym wieku, w tym dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych, z chorobą Alzheimera.

Ilość wolnych miejsc: 0


Adres:

ul. dr. E. Cyrana 10

42-700 Lubliniec

woj: śląskie, powiat: lubliniecki


Kontakt:

mail: dpskombatant15@wp.pl

www: lubliniec.starostwo.gov.pl

tel. 034 356 40 04

fax:


Zadaj pytanie:

Klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest jednostka, do której kierowane jest zapytanie.

Administrator strony DPS.PL (firma ARISCO Sp. z o.o. biuro: al. Kościuszki 134, 90-451 Łódź, z siedzibą przy ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź ) w żaden sposób nie przetwarza danych osobowych przesyłanych za pomocą powyższego formularza, jak również nie przekazuje ani nie udostępnia tych danych osobom trzecim.

strzałka do góry