DPS_tlo

Dom Pomocy Społecznej

ZDJĘCIE GŁÓWNE PLACÓWKI

 

Dom Pomocy Społecznej Betania w Miechowie rozpoczął działalność w 1994 roku dzięki bezinteresownemu trudowi wielu ludzi, dlatego dziś może znaleźć tu schronienie 71 osób. Betania zapewnia opiekę osobom w starszym wieku oraz somatycznie chorym.

 Ciągłe podnoszenie standardu - zakup nowego sprzętu, adaptacje, troska o wygląd zewnętrzny i wewnętrzny budynku sprawiają, że Betania zmienia się z roku na rok, stając się coraz lepszym miejscem odpoczynku.

Mieszkańcy przebywają w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych, które urządzają według swoich gustów i potrzeb.

W każdym pokoju znajduje się sygnalizacja przyłóżkowa, pozwalająca na wezwanie obsługi medycznej, jak również telefon, nowoczesna łazienka, toaleta oraz telewizja kablowa.

Betania to 24-godzinna opieka pielęgniarska i stała współpraca z lekarzami różnych specjalności. Winda pozwala na samodzielne poruszanie się pomiędzy kondygnacjami. Na piętrach znajdują się miejsca wspólnego wypoczynku, gdzie można swobodnie spędzać czas, oglądać telewizje. W sklepiku można kupić drobne artykuły żywnościowe. Nasze posiłki są bardzo smaczne i uwzględniają indywidualne upodobania oraz diety.

W podręcznych kuchenkach można przygotować własny, mały posiłek. W ramach terapii zajęciowej są organizowane zajęcia manualne, Każdy mieszkaniec może również rozwijać własne zainteresowania. W przydomowych ogródku można znaleźć spokój, ciszę, zadowolenie z czasu spędzanego we wspólnym gronie.

Betania regularnie odwiedzają dzieci ze szkoły muzycznej oraz przedszkola, prezentując programy artystyczne.

Nie brak również wizyt artystów przedstawiające sztuki teatralne. 

Prowadzona przez nas rehabilitacja pozwala na przywracanie sprawności ruchowej. Posiadamy urządzenia do kinezyterapii i fizykoterapii z zakresu elektro- i magnetostymulacji, laseroterapii. Proponujemy też różne formy masażu leczniczego. Nowością w naszym domu jest aparat do Krioterapii.

Betania - to z jęz. Hebrajskiego "Dom ubogich". Dzięki częstej w nim obecności Jezusa Chrystusa był pełnym radości, spokoju i ciepła. Miało w nim miejsce przywrócenie do życia Łazarza. Poprzez wyspecjalizowane usługi bytowe, opiekuńcze, pielęgnacyjne, medyczne, rehabilitacyjne i terapeutyczne staramy się stworzyć atmosferę podobną do tej, która panowała w Biblijnej Betanii.

Dom jest prowadzony przez Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego w Polsce. Każdy mieszkaniec ze swojego uposażenia rentowo-emerytalnego wnosi 70% jego wysokości. Pozostałą część odpłatności wnosi rodzina lub gmina.

Przyjmujemy wszystkich, bez względu na wyznanie, jednak szczególnie zapraszamy tych, którzy pragną przestrzegać zasad życia chrześcijańskiego.

 

Ilość wolnych miejsc: 2


Adres:

ul. Ks. Skorupki 19

Miechów

32-200 Miechów

woj: małopolskie, powiat: miechowski


Kontakt:

mail: dpsbetania@onet.eu

www: dpsbetania.pl/

tel. 41 383-16-48

fax: 41 383-16-48


Zadaj pytanie:

Klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest jednostka, do której kierowane jest zapytanie.

Administrator strony DPS.PL (firma ARISCO Sp. z o.o. biuro: al. Kościuszki 134, 90-451 Łódź, z siedzibą przy ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź ) w żaden sposób nie przetwarza danych osobowych przesyłanych za pomocą powyższego formularza, jak również nie przekazuje ani nie udostępnia tych danych osobom trzecim.

strzałka do góry