DPS_tlo

Dom Pomocy Społecznej

ZDJĘCIE GŁÓWNE PLACÓWKI

Dom Pomocy Społecznej we Wrześni jest ośrodkiem przeznaczonym dla osób przewlekle, somatycznie chorych, położonym w centrum miasta.

W Domu przebywa 45 mieszkańców, którzy mieszkają w pokojach jedno,dwu i trzyosobowych. Posiadamy jeden pokój czteroosobowy przeznaczony dla osób leżących.

Budynek przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W celu zapewnienia mieszkańcom swobody i komfortu poruszania się, usunięte zostały wszelkie bariery architektoniczne, zainstalowano windę, zbudowano podjazdy, zainstalowano instalację przyzywową. Dom posiada również pokój odwiedzin i pokój gościnny dla rodzin mieszkańców.

Do dyspozycji mieszkańców są również świetlice z TV, stołówka, kaplica, gabinet rehabilitacji, pracownia terapii zajęciowej, ogród z miejscem na grill i ognisko, kręgielnia.

Wykwalifikowany personel medyczno – opiekuńczy zapewnienia mieszkańcom całodobową opiekę, pełne wyżywienie, które jest smaczne i zdrowe.

Ponadto do dyspozycji mieszkańców jest psycholog, specjalista pracy socjalnej, rehabilitant, masażysta, terapeuta zajęciowy, instruktor k-o.

W ramach zajęć rehabilitacyjnych oferowane są takie zabiegi jak: masaże, kinezyterapia (ćwiczenia indywidualne i zbiorowe), fizykoterapia ( galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, laser, ultradźwięki, interferencje, lampa Sollux).

Raz w tygodniu do dyspozycji mieszkańców jest lekarz rodzinny. Dom zapewnia również dowóz mieszkańców samochodem służbowym (z windą) do poradni specjalistycznych, szpitali.

W ramach terapii zajęciowej i zajęć k -o, organizowane są: ergoterapia, arteterapia, zajęcia plastyczne, filmoterapia, muzykoterapia, biblioterapia, spotkania z dziećmi i młodzieżą, występy chórów, wyjazdy do teatru, opery, nad jezioro, festyny, zabawy, spartakiady i inne.

Ilość wolnych miejsc:
brak danych


Adres:

ul. Szkolna 25

62-300 Września

woj: wielkopolskie, powiat: wrzesiński


Kontakt:

mail: sekretariat@dpswrzesnia.pl

www: dpswrzesnia.pl

tel. 61 436 07 98 ;dyżurka 669 181 335; administracja 603 180 847

fax: 61 436 07 98


Zadaj pytanie:

Klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest jednostka, do której kierowane jest zapytanie.

Administrator strony DPS.PL (firma ARISCO Sp. z o.o. biuro: al. Kościuszki 134, 90-451 Łódź, z siedzibą przy ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź ) w żaden sposób nie przetwarza danych osobowych przesyłanych za pomocą powyższego formularza, jak również nie przekazuje ani nie udostępnia tych danych osobom trzecim.

strzałka do góry