DPS_tlo

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie

ZDJĘCIE GŁÓWNE PLACÓWKI

Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie jest samodzielną jednostką organizacyjną Powiatu Szczecineckiego. Dom jest jednostka ponad gminną, stałego pobytu, przeznaczona dla 162 osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych.

Preferencje w przyjęciu do Domu posiadają kombatanci i osoby uprawnione w rozumieniu ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego.

Dzięki ogromnej przestronności wnętrz Dom zapewnia swoim Mieszkańcom komfortowe warunki życiowe. Mieszkańcy zamieszkują pięć segmentów (największy dla 34 osób, najmniejszy dla 24) wyposażonych w jedno i dwuosobowe pokoje o wysokim standardzie z łazienkami. Ponadto mieszkańcy zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami mogą korzystać z: pracowni terapeutycznych, kaplicy, sal telewizyjnych, aneksów wypoczynkowych, oszklonego patio wypoczynkowo-rekreacyjnego, pełniącego także funkcję ogrodu zimowego, tarasu widokowego, urządzeń do ćwiczeń na powietrzu tzw. fitness outdoor. Profesjonalna rehabilitacja zgodnie ze zleceniem lekarskim zapewniona jest przez fizjo i fizykoterapeutów z Centrum Rehabilitacji ,,SM” znajdującego się w tym samym co Dom kompleksie budynków. Terapeuci ruchowi DPS uzupełniają ofertę rehabilitacyjną, prowadząc gimnastykę poranną, zajęcia ogólnousprawniające, rehabilitację przyłóżkową, masaż klasyczny, zajęcia z wykorzystaniem urządzeń fitness outdoor oraz kijków nordic walking.

Mieszkańcy w naszym Domu znajdują dobrą i wysoce wykwalifikowaną opiekę. Całodobową pomoc zapewniają im opiekunowie i pokojowe, a o ich zdrowie dbają lekarze i pielęgniarki z przyległego do DPS Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Aktywność mieszkańców i rozwój ich pasji realizowana jest wielowymiarowo poprzez stworzenie różnorodnej oferty terapeutycznej, w szczególności: kulturalnej, rekreacyjnej, sportowej, edukacyjnej i prozdrowotnej. Mieszkańcy mają zapewnione wsparcie wykwalifikowanych terapeutów, psychologa, pedagoga, kapelana oraz instruktora ds. kulturalno – oświatowych.

Wszechstronna opieka terapeutyczna, kulturalno-oświatowa i medyczna, a także rekreacyjne usytuowanie Domu wpływają na zapewnienie Mieszkańcom dogodnych i komfortowych warunków życia w domowej atmosferze.

Od dnia 01 marca 2023 r. średni miesięczny koszt utrzymania w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie wynosi 5.730,80 zł

 

Ilość wolnych miejsc: 23


Adres:

ul. Szpitalna 5

Borne Sulinowo

78-449 Borne Sulinowo

woj: zachodniopomorskie, powiat: szczeciniecki


Kontakt:

mail: dps@dpsborne.eu

www: dpsborne.eu

tel. 094 373 38 80

fax: 094 373 38 80


Zadaj pytanie:

Klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest jednostka, do której kierowane jest zapytanie.

Administrator strony DPS.PL (firma ARISCO Sp. z o.o. biuro: al. Kościuszki 134, 90-451 Łódź, z siedzibą przy ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź ) w żaden sposób nie przetwarza danych osobowych przesyłanych za pomocą powyższego formularza, jak również nie przekazuje ani nie udostępnia tych danych osobom trzecim.

strzałka do góry