DPS_tlo

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie

ZDJĘCIE GŁÓWNE PLACÓWKI

 

          Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie położony jest na trasie Sochaczew - Wyszogród, w lesie, przy leśniczówce dzięki czemu panujący tu mikroklimat pozytywnie wpływa na samopoczucie osób starszych. Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych oraz osób niepełnosprawnych fizycznie, zarówno kobiet i mężczyzn, posiada 99 miejsc. Cały obiekt składa się z trzech połączonych ze sobą budynków. W pierwszym mieści się administracja, w drugim jadalnia z kuchnią. Trzecią część stanowi budynek, gdzie zamieszkują podopieczni. Posiada on dwie kondygnacje z windą, pokoje 1, 2 i 3 osobowe. Każdy z pokoi wyposażony jest w pełny węzeł sanitarny, nowoczesne, wygodne meble, system przyzywowo - alarmowy, instalacja PPOŻ. Obiekt pozbawiony jest wszelkich barier architektonicznych, posiada bardzo dobrze wyposażone sale do rehabilitacji, terapii zajęciowej, pokój dzienny - świetlicę, kawiarnię i kaplicę. Dom posiada nowoczesną kotłownię olejową, oczyszczalnię ścieków oraz agregat prądotwórczy.                                                                                                                       

Zapewniamy całodobowe zdrowe wyżywienie dostosowane do diet zleconych przez lekarzy, przygotowywane na miejscu przez personel placówki nie dostarczane przez firmę cateringową. Jest to bardzo ważne w wyżywieniu osób starszych z różnymi problemami gastrycznymi aby spożywać zdrowe i świeże posiłki.                                                                                                                     

Dom Pomocy Społecznej zapewnia mieszkańcom całodobową opiekę oraz zaspokaja ich niezbędne potrzeby bytowe, zdrowotne, społeczne i religijne, w tym celu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra opiekuńczo - medyczna. Mieszkańcy mają zapewnioną opiekę następujących specjalistów: lekarza POZ, neurologa, diabetologa, psychiatry, psychologa. Dowozimy na wizyty również do innych specjalistów takich jak kardiolog, nefrolog, urolog itd. W Domu co niedzielę oraz we wszystkie święta kościelne odbywają się Msze Święte odprawiane przez Księży z Parafii w Młodzieszynie, którzy sprawują nad nami opiekę duszpasterską. Na co dzień możemy w skupieniu modlić się w specjalnie przygotowanej do tego kaplicy bądź na powietrzu przy kapliczce Matki Boskiej.

W zakresie usług opiekuńczych pomagamy w podstawowych czynnościach samoobsługowych, (jeśli istnieje taka potrzeba), zapewniamy pomoc w załatwianiu spraw osobistych (zakupy, pisanie listów, kontakty z rodziną, kontakty z urzędami ZUS, KRUS, Sąd, itp.), w zapewnieniu sprzętu ortopedycznego (protezy, wózki inwalidzkie, chodziki, pieluchomajtki, aparaty słuchowe itd.).

Mieszkańcy w celu poprawy kondycji pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów mogą korzystać m. in. z: katedry biczy szkockich, stołu do pionizacji, toru do ćwiczeń oporowych kończyn dolnych, toru do nauki chodzenia, bieżni, aqavibronu, Lampy Sollux, Ugulu, hydromasaży, krioterapii i innych zabiegów rehabilitacyjnych także na świeżym powietrzu - Nordic Walking. Każdy mieszkaniec poddawany jest zabiegom usprawniającym, według zleceń lekarza. Możemy pochwalić się w tym zakresie wieloma sukcesami jakie osiągamy w codziennej pracy. Usprawniliśmy wiele osób po udarach, które poruszały się przy pomocy wózka inwalidzkiego a w chwili obecnej poruszają się o kuli czy przy pomocy chodzika. Nasi podopieczni mają możliwość uczestniczenia w 14 dniowych turnusach rehabilitacyjnych z dofinansowaniem PFRON, PCPR. Celem tych wyjazdów, oprócz podniesienia sprawności fizycznej, jest integracja z innymi mieszkańcami Domów a także zwiedzanie nowych miejsc. Bardzo często organizowane są wycieczki integracyjne do innych placówek bądź wyjazdy połączone ze zwiedzaniem różnych ciekawych miejsc w Polsce.

Wszystko to można śledzić w zakładce Aktualności na naszej stronie  http://dps.powiatsochaczew.pl/ na którą serdecznie zapraszamy, gdyż w naszym Domu ma miejsce bardzo dużo fajnych wydarzeń. W Domu prowadzona jest wielokierunkowa terapia zajęciowa w następujących pracowniach: krawieckiej, tkackiej, garncarskiej, gastronomicznej, decoupage. Terapeuci pracując z mieszkańcami stosują następujące formy terapii: biblioterapia, muzykoterapia, dramoterapia, choreoterapia, ergoterapia, arteterapia. Mieszkańcy wraz z pracownikami przygotowują spektakle i przedstawienia, które prezentują na regionalnych i ogólnopolskich imprezach kulturalnych, festiwalach, przeglądach twórczości artystycznej. Także teren wokół Domu jest specjalnie zagospodarowany z myślą o spędzaniu tu wolnego czasu przez mieszkańców. Zainstalowane są: huśtawki, altanki, ławeczki, stół do ping - ponga, stół kamienny do gry w szachy, grill ogrodowy, plac kamienny z ławkami i miejscem na ognisko. Na terenie zostały wyznaczone miejsca do uprawy przez mieszkańców warzyw, ziół i kwiatów ozdobnych.

    

 

     

Ilość wolnych miejsc: 3


Adres:

ul. Wyszogrodzka 101

Młodzieszyn

96-512 Młodzieszyn

woj: mazowieckie, powiat: sochaczewski


Kontakt:

mail: sekretariat@dpspowiatsochaczew.pl

www: https://dps.powiatsochaczew.pl/

tel. 46 861-69-16

fax: 46 863 55 07


Zadaj pytanie:

Klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest jednostka, do której kierowane jest zapytanie.

Administrator strony DPS.PL (firma ARISCO Sp. z o.o. biuro: al. Kościuszki 134, 90-451 Łódź, z siedzibą przy ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź ) w żaden sposób nie przetwarza danych osobowych przesyłanych za pomocą powyższego formularza, jak również nie przekazuje ani nie udostępnia tych danych osobom trzecim.

strzałka do góry