DPS_tlo

Dom Pomocy Społecznej

BRAK ZDJĘCIA GŁÓWNEGO

     Dom Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie funkcjonuje od 1952 roku. Usytuowany jest w odległości 20 km od Płocka i 80 km od Warszawy.
Placówka, w skład której wchodzą 4 samodzielne budynki otoczona jest pięknym , starym parkiem ze stawami i terenami rekreacyjnymi. Malownicze krajobrazy mazowieckiej wsi bogate w lasy gwarantują pełny relaks i wypoczynek dla chcących spędzić tu "jesień swojego życia".
     Dom jest placówką koedukacyjną w której zamieszkują osoby dorosłe, niepełnosprawne intelektualnie i przewlekle psychicznie chore.
     Dom "Nad Jarem" zapewnia całodobową opiekę, w tym medyczną, terapeutyczną i rehabilitacyjną, zatrudniając wykwalifikowanych specjalistów terapeutów, rehabilitantów, pedagogów, pracowników socjalnych oraz fachowy personel opiekuńczo medyczny.
Posiada własną kuchnię, pralnię, ogród, gospodarstwo rolne i Warsztaty Terapii Zajęciowe.
Mieszkańcy korzystają z: fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, laseroterapii, masażu leczniczego, treningu zmysłów, muzykoterapii, hipoterapii, siłowni.
Placówka oferuje całodzienne wyżywienie, w tym dietetyczne: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację. Do wyboru 2 zestawy każdego posiłku (wg gustu mieszkańców). Jednostką wspierającą działania Domu jest także Gospodarstwo Pomocnicze, które włącza się w proces ergoterapii (terapii pracą) i silwoterapii (kontakt z przyrodą i zwierzętami).
Od wielu lat, przy DPS „Nad Jarem”, działa Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej”, które zajmuje się pracą na rzecz społeczności lokalnej, w tym dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych.
Posiadamy mieszkania dwuosobowe z przedpokojem, łazienką oraz instalacją przyzywową. Na każdym piętrze znajdują się kuchenki z pełnym wyposażeniem do dyspozycji mieszkańców. Każdy Mieszkaniec ma możliwość przywiezienia ze sobą własnych mebli oraz umeblowania pokoju według własnych upodobań.
    Ponadto, do dyspozycji Mieszkańców przeznaczone są:
- świetlice i sale telewizyjne
- pracownie terapeutyczne
- gabinety rehabilitacyjne
- siłownia
- kaplica
- gabinety fryzjersko - kosmetyczne
- 2 kawiarenki
- pokoje gościnne dla rodzin odwiedzających.

     Misją Domu jest zapewnienie wszystkim jego mieszkańcom godnego przeżywania życia codziennego w rodzinnej atmosferze i samodzielności

     Dom „Nad Jarem” proponuje atrakcyjne formy wypoczynku:
- wycieczki krajowe i zagraniczne
- obozy żeglarskie
- obozy wędrowne
- obozy namiotowe
- turnusy rehabilitacyjne

    Jest także organizatorem imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Wszystkie mają charakter integracyjny. Są nimi:
- olimpiady sportowe
- mityngi pływackie
- plenery malarskie
- pikniki rekreacyjne
- wystawy i kiermasze prac artystycznych
- wycieczki rowerowe i piesze
    

Ilość wolnych miejsc: 10


Adres:

ul. Pałacowa 2B

Nowe Miszewo

09-470 Bodzanów

woj: mazowieckie, powiat: płocki


Kontakt:

mail: dpsmiszewo@wp.pl

www: www.dps-nadjarem.pl

tel. (024) 260-60-38

fax: 260 60 38 wew. 33


Zadaj pytanie:

Klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest jednostka, do której kierowane jest zapytanie.

Administrator strony DPS.PL (firma ARISCO Sp. z o.o. biuro: al. Kościuszki 134, 90-451 Łódź, z siedzibą przy ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź ) w żaden sposób nie przetwarza danych osobowych przesyłanych za pomocą powyższego formularza, jak również nie przekazuje ani nie udostępnia tych danych osobom trzecim.

strzałka do góry