DPS_tlo

Samorządowy Dom Pomocy Społecznej

ZDJĘCIE GŁÓWNE PLACÓWKI

 

tablica
 

Samorządowy Dom Pomocy Społecznej (SDPS) w Starych Lipkach  to jednostka budżetowa podległa Urzędowi Gminy w Stoczku, powołaną uchwałą Rady Gminy z dnia 20 grudnia 1993 r. Ośrodek przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku. Jego celem jest zapewnienie warunków bezpiecznego i godnego życia, intymności oraz ozwoju osobowości.

 

    

Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach

SDPS posiada pokoje 1, 2 i 3-osobowe z zainstalowanym nowoczesnym systemem przyzywowo-alarmowym oraz alarmem przeciwpożarowym. Przestronne pokoje mieszkalne wyposażone są w nowe meble i sprzęt, a łazienki  w kabiny natryskowe i wanny.

   

Pokoje mieszkalne

   

Pokój mieszkalny i łazienka

W budynku znajduje się dobrze wyposażona sala do rehabilitacji, jak również nowoczesna kuchnia i jadalnia.

   

Sala do rehabilitacji

   

Kuchnia i jadalnia

Dom jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, którzy również są mieszkańcami DPS-u. W celu zapewnienia mieszkańcom pełnej swobody poruszania się usunięto wszelkie bariery architektoniczne, zbudowano podjazdy i ustawiono ławki na pięknie zagospodarowanym dziedzińcu.

<   

Podjazd dla niepełnosprawnych i widok na dziedziniec

>   

Dziedziniec

Mieszkańcy maja do dyspozycji obszerne patio z TV, miejsce do czytania książek, a także podręczną kuchnię dającą możliwość przygotowania sobie indywidualnych, dodatkowych posiłków.

   

Patio z TV

   

Czytelnia i podręczna kuchnia

Mieszkańcy mają zapewnioną opiekę medyczną, jak również swobodny dostęp do praktyk religijnych. Są dla nich również organizowane występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Stoczku z okazji, np. Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet czy Dnia Matki.

 

Corocznie też władze Gminy spotykają się z mieszkańcami Domu na Wieczerzy Wigilijnej i z okazji Świąt Wielkanocnych.

   

Wielkanoc w SDPS w Starych Lipkach

Kierownik placówki utrzymuje stały kontakt z rodzinami mieszkańców i pomaga rozwijać długofalowe relacje ze środowiskiem lokalnym. SDPS zapewnia pełny asortyment usług bytowych, opiekuńczych i wspomagających.

Samorządowy Dom Pomocy Społecznej w Starych Lipkach jest jedną z dwóch placówek na Mazowszu prowadzoną przez samorząd gminny.

Ilość wolnych miejsc: 3


Adres:

ul. Stare Lipki 65

Stare Lipki

07-104 Stoczek

woj: mazowieckie, powiat: węgrowski


Kontakt:

www: stoczek.net.pl/gmina/?samorzadowy-dom-pomocy-spolecznej-w-starych-lipkach,45

tel. 25 793 29 56


Zadaj pytanie:

Klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest jednostka, do której kierowane jest zapytanie.

Administrator strony DPS.PL (firma ARISCO Sp. z o.o. biuro: al. Kościuszki 134, 90-451 Łódź, z siedzibą przy ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź ) w żaden sposób nie przetwarza danych osobowych przesyłanych za pomocą powyższego formularza, jak również nie przekazuje ani nie udostępnia tych danych osobom trzecim.

strzałka do góry