DPS_tlo

Dom Opieki "Samarytanin" w Bielsku-Białej

ZDJĘCIE GŁÓWNE PLACÓWKI

         Dom Opieki Samarytanin w Bielsku-Białej jest ośrodkiem przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku, jak również dla chorych przewlekle somatycznie. Położony jest w malowniczym, ustronnym miejscu, z widokiem na stok Szyndzielni, Dębowca i Klimczoka (Beskid Śląski).

         W ośrodku przebywa 89 mieszkańców, którzy mieszkają w jedno lub dwuosobowych pokojach. Budynki ośrodka przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. W celu zapewnienia mieszkańcom pełnej swobody poruszania się, usunięte zostały wszelkie bariery architektoniczne, zainstalowano windy, zbudowano podjazdy. Dom Opieki Samarytanin posiada również dwa dwuosobowe pokoje gościnne dla rodzin. Do dyspozycji mieszkańców jest również obszerna świetlica z TV, biblioteka, czytelnia, trzy poziomowy przeszklony i ogrzewany taras widokowy z panoramą okolicznych gór, kaplica, mały sklepik, sad owocowy, boisko sportowe, park spacerowy z alejkami, ławkami, altaną i miejscem na ognisko.  

         Wykwalifikowany personel zapewnia mieszkańcom całodobową opiekę pielęgniarską, pełne wyżywienie wg wskazań lekarza, które jest nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Ponadto do dyspozycji mieszkańców jest psycholog, terapeuta zajęciowy, jak również rehabilitant. W ramach zajęć rehabilitacyjnych oferowane są takie zabiegi, jak: masaże, kinezyterapia (gimnastyka indywidualna, zbiorowa), fizykoterapia, galwanizacja, jontoforeza, diadynamik, interferencje, laser, lampa Sollux, lampa Bio-V, pole magnetyczne, inhalacje, kąpiele wirowe ,,ozonomatic’’. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z łóżka masująco-rozgrzewającego Ceragem. Raz w tygodniu do dyspozycji mieszkańców jest lekarz rodzinny, natomiast, dwa razy w miesiącu lekarz psychiatra. Dom Opieki zapewnia także mieszkańcom dowóz samochodem (przystosowanym do przewozu wózków inwalidzkich) do poradni specjalistycznych.

         W ramach usług kulturalno-oświatowych organizowane są atrakcje turystyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty, wyjścia do kina, teatru. Często mieszkańcy goszczą solistów lub zespoły bezpośrednio na terenie ośrodka.

Ilość wolnych miejsc: 0


Adres:

ul. Bednarska 10

43-316 Bielsko-Biała

woj: śląskie, powiat: Bielsko-Biała


Kontakt:

mail: kontakt@samarytanin.com.pl

www: samarytanin.com.pl

tel. 0-33 814 09 56; 0-33 814 21 92


Zadaj pytanie:

Klauzula informacyjna:

Administratorem Państwa danych osobowych jest jednostka, do której kierowane jest zapytanie.

Administrator strony DPS.PL (firma ARISCO Sp. z o.o. biuro: al. Kościuszki 134, 90-451 Łódź, z siedzibą przy ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź ) w żaden sposób nie przetwarza danych osobowych przesyłanych za pomocą powyższego formularza, jak również nie przekazuje ani nie udostępnia tych danych osobom trzecim.

strzałka do góry